SOLIDNE WYKONANIE TO PODSTAWA
Mile spędzony czas, przygoda, a może ukryty skarb? Sezon łowiecki z magnesami Sensei rozpoczęty!
Dla wszystkich miłośników outdooru, poszukiwań oraz przygód małych i dużych. Magnes, lina, rękawiczki - tylko tyle potrzeba na start. Odkryj metalowe skarby skrywane przez zbiorniki wodne - rzeki, jeziora, stawy, a nawet studnie! Magnesy neodymowe stały się hitem ostatnich sezonów. Doskonała zabawa, zarówno dla samotnych poszukiwaczy jak i rodzin z dziećmi, gwarantowana.
Magnesy neodymowe - zastosowanie
Magnes neodymowy do poszukiwań - lub do łowienia, dla wszystkich miłośników przygód. Zabierz magnes neodymowy na poszukiwania skarbów. Sprawdź, jakie tajemnice skrywają pobliskie jeziora, stawy i rzeki. Zarzuć przynętę do studni i dowiedz się, czy miejscowe legendy mają w sobie ziarenko prawdy. Może tym razem szczęście uśmiechnie się do Ciebie. Doskonała zabawa dla dzieci i dla dorosłych na każdą porę roku. Uwaga: poszukiwania magnesem neodymowym nie są zabronione w Polsce. Pamiętaj, aby wysuszyć magnes neodymowy po wyjęciu z wody. Użytkowanie magnesów neodymowych przez dzieci - tylko pod nadzorem i na odpowiedzialność rodziców.
Magnes neodymowy do zastosowań technicznych - gama zastosowań jest niezwykle szeroka, od produkcji zacisków i sprzęgieł, czy usuwania metalowych opiłków, po rozwieszenie linki pomiędzy dwoma wspornikami, podwieszenie lampki warsztatowej, czy przytwierdzenie przedmiotu do metalowej powierzchni, a na wyjmowaniu metalowych części z trudno dostępnych przestrzeni skończywszy.
Magnes neodymowy do zastosowań domowych i w terenie - rozsypane na dywanie szpilki, haczyki, śrubki lub gwoździe? Zawieruszone w piasku lub wodzie klucze, biżuteria, kapsle i inne metalowe przedmioty? Z magnesem neodymowym to nie problem. Szybko odnajdzie zgubę. Pozostałe zastosowania: przytwierdzenie plandeki do karoserii, mocowanie dla narzędzi (uchwyt magnetyczny), przyczepianie metalowych obiektów po drugiej stronie cienkiej powierzchni (szyby, plastiku, tablicy), wyszukiwanie metalowych obiektów pod powierzchnią tynku.
Gdzie kupić magnes neodymowy?
Magnesy neodymowe możesz kupić w sklepie stacjonarnym lub zamówić zdalnie przez sklep internetowy.
- Magnesy Białystok
- Magnesy Bydgoszcz
- Magnesy Częstochowa
- Magnesy Gdańsk
- Magnesy Gdynia
- Magnesy Gliwice
- Magnesy Katowice
- Magnesy Kielce
- Magnesy Kraków
- Magnesy Łódź
- Magnesy Lublin
- Magnesy Olsztyn
- Magnesy Opole
- Magnesy Poznań
- Magnesy Radom
- Magnesy Rzeszów
- Magnesy Sopot
- Magnesy Sosnowiec
- Magnesy Szczecin
- Magnesy Toruń
- Magnesy Warszawa
- Magnesy Wrocław
- Magnesy Zielona Góra
Co przyciąga magnes neodymowy?
Magnes neodymowy przyciąga ferromagentyki. Materiały ferromagnetyczne to przede wszystkim przedmioty zawierające w swym składzie żelazo (stal, żeliwo itp.), a także kobalt, nikiel, gadolin. Ferromagnetykami jest także wiele stopów metali, a także związków chemicznych.
Za pomocą magnesu neodymowego można wyławiać przeróżne przedmioty ze zbiorników wodnych, studni i innych trudno dostępnych miejsc. Wśród znalezisk spodziewać można się m.in.:
- wszelkiego rodzaju elementy konstrukcyjne, wsporniki, gwoździe, śruby, nakrętki,
- elementy silników, układów napędowych, łańcuchy,
typowy złom jak puszki, kapsle i haczyki wędkarskie,
sprzęt AGD, RTV, sprzęt sportowy, - narzędzia i akcesoria,
- militaria, takie jak hełmy, ostrza, łuski czy inne fragmenty uzbrojenia.
To oczywiście tylko przykłady tego, co można odnaleźć. Bardzo wiele zależy od wyboru miejsca poszukiwań oraz zwykłego szczęścia.
Siła magnesu neodymowego - od czego zależy?
Powierzchnia styku - jeżeli chcemy uzyskać maksymalną siłę uciągu danego magnesu, musi on przyczepić się do przedmiotu całą swoją powierzchnią roboczą. W przypadku poszukiwań za pomocą magnesu neodymowego sytuacja taka nie zdarza się często. Przedmioty znajdowane podczas połowów mają bardzo różne kształty. W praktyce magnes o maksymalnym uciągu 150 kg, będzie chwytał przedmioty z częścią swojej maksymalnej mocy. Jedynie płaska i stosunkowo gładka powierzchnia o rozmiarach odpowiadających przynajmniej rozmiarom powierzchni roboczej magnesu, da szansę na pełne wykorzystanie 150 kg udźwigu.
Stan powierzchni - na skuteczność z jaką przyciąga magnes wpływa również stan powierzchni samego magnesu, jak i powierzchni przyciąganego przedmiotu. Wszelkiego typu zabrudzenia, rdza czy obecność materiałów niereagujących na pole magnetyczne (np. muł, fragmenty betonu przyczepione do przedmiotu). W obecności wspomnianych utrudnień siła z jaką magnes przyciągnie element ferromagnetycznego materiału, będzie odpowiednio mniejsza.
Poprawne użytkowanie magnesu neodymowego - magnesy neodymowe nie są wieczne. Ich właściwości magnetyczne słabną naturalnie wraz z upływem czasu. W przybliżeniu jest to ubytek na poziomie około 1% siły uciągu na rok. Nie jest więc to drastyczny spadek i musi upłynąć naprawdę sporo lat, aby był on wyraźnie odczuwalny. Niemniej istnieją sposoby, aby bardzo szybko “popsuć” magnes neodymowy. Jednym z największych wrogów magnesu neodymowego jest wysoka temperatura. Temperatura, przy której trwale traci on swoje właściwości magnetyczne wynosi ponad 100°C. Podobne efekty mogą wystąpić w przypadku cięcia lub wiercenia. W tych ostatnich przypadkach dochodzi jeszcze jeden problem. Jest nim mianowicie duża kruchość magnesów neodymowych. Dlatego też jakakolwiek obróbka mechaniczna magnesów meodymowych jest bardzo ryzykowna lub wręcz niemożliwa.