Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Paraletki drewnianie Sensei MINI 25 cm

69,99 

Paraletki drewnianie Sensei MIDI 40 cm

89,99 

Paraletki drewnianie Sensei MAXI 60 cm

99,99 

Paraletki Sensei PREMIUM 50 cm

129,99  119,99 

Paraletki Sensei TOWER 50 cm

169,99  159,99 

W OPARCIU O MIESIĄCE TESTÓW I LATA ĆWICZEŃ

Odkryj przyjemność z ćwiczeń i wznieś swoje umiejętności na wyższy poziom z paraletkami Sensei

Drewniane paraletki gimnastyczne powstały na bazie doświadczeń miłośników kalisteniki oraz miesięcy intensywnych testów. Elegancki, sportowy design, super przyczepne antypoślizgi, grube uchwyty i solidne podstawy - to cechy, którymi charakteryzują się paraletki do ćwiczeń Sensei.

Projekt:

Sensei / Polska

Produkcja:

Ręcznie wykonane

Modele:

MINI, MIDI, MAXI, PREMIUM, TOWER

Materiały:

Buk, świerk skandynawski, pianka kauczukowa

Paraletki Sensei MINI 25 cm [3]

Podkładki antypoźlizgowe

Antypoślizgi wykonano z pianki kauczukowej, która odznacza się nieporównywalnie wyższą przyczepnością od konkurencyjnych rozwiązań. Jest miękka, elastyczna, ma porowatą strukturę, a na dodatek jest niezwykle wytrzymała. Zapobiega ślizganiu się paraletek nawet na kaflach i panelach.

Drążek fi 40 mm

Solidny drążek bukowy o średnicy aż 40 mm podnosi komfort ćwiczeń niwelując efekt wpajania się drążka w dłoń. Gwarantuje ponadto pewny i mocny chwyt, co jest szczególnie istotne przy bardziej wymagających ćwiczeniach, np. staniu na rękach, ćwiczeniach izometrycznych.

Masywne podstawy

Podstawy z litego drewna iglastego o grubości 45 mm, stanowią niezwykle stabilną podporę dla całej paraletki. Do osadzenia drążka nawiercono w podstawach otwory o głębokości aż 35 mm, co dodatkowo wzmacnia całą konstukcję i zapewnia bezpiecześtwo w czasie ćwiczeń.

Paraletki - przykładowe ćwiczenia

Paraletki do pompek – w ćwiczeniu tym paraletki z powodzeniem zastępują klasyczne uchwyty do pompek. Wysokie paraletki do pompek pozwalają na pogłębienie ruchu, mocniejsze rozciągnięcie klatki oraz wydajniejsze efekty treningowe. Przykładowe warianty: pompki w szerokim rozstawie rąk, pompki w pozycji pike, pompki z nogami na podwyższeniu.

Stanie na rękach – na etapie nauki stania na rękach paraletki wnoszą nowe możliwości. Odciążają nadgarstki, ułatwiają balansowanie oraz utrzymanie pionowej pozycji. Dla zaawansowanych - ułatwiają ćwiczenie progresji (np. press to handstand, pompki w staniu na rękach, stanie na rękach w pozycji hollowback).

L-sit – dłonie na poręczach w siadzie, nogi wyciągnięte do przodu, sylwetka wyprostowana, ułożona w kształcie litery L. W pozycji tej, unosimy się na paraletkach nad ziemię, zachowując stałe napięcie mięśni i utrzymujemy pozycję. Przykładowe odmiany: L-sit z nogami podkulonymi, L-sit z jedną nogą zgiętą, ćwiczenia na paraletkach z pozycji V-sit (nogi unosimy wyżej tworząc sylwetkę w kształcie litery V).

Planche – jedno z najtrudniejszych ćwiczeń kalistenicznych. Polega na wyniesieniu, z pozycji wyjściowej jak przy robieniu pompek, tułowia i nóg nad ziemię, z tą różnicą, że ręce są proste, a dłonie podparte w okolicach  bioder. Przed właściwym planchem, istnieje szereg prostszych progresji: frog stand (kruk), elbow lever, tuck planche.

Paraletki drewniane - lite czy sklejka?

Paraletki drewniane dzielimy zasadniczo na dwie grupy. Pierwszą z nich są paraletki wykonane z drewna litego. Do tej grupy zaliczamy modele paraletek Sensei MINI, MIDI oraz MAXI. Drugą grupę stanowią paraletki wykonane ze sklejki, do której należą modele PREMIUM oraz TOWER.

Paraletki z drewna litego – klasyczne paraletki, które cechuje prostota i naturalność. Na bazowy surowiec wybrany został świerk skandynawski. Jest do drewno jasne, z lekkim zabarwieniem koloru żółtego. Charakteryzuje się niską gęstością (0,47 g/cm³), przez co jest drewnem stosunkowo miękkim, ale wytrzymalszym od świerka polskiego (klasa wytrzymałości 4 zgodnie z normą DIN EN 350-2). Ze względu na swoją naturę, drewno lite może posiadać lekkie, naturalne skazy - sęki, pęcherzyki żwicy, lokalne przebarwienia czy deformacje. Nie mają one jednak wpływu na parametry finalnego produktu.

Paraletki ze sklejki – sklejka jest popularnym, gotowym półproduktem, z którego wykonujemy paraletki klasy premium. Jest to produkt, który cechuje się podwyższonym standardem jakości oraz pozbawiony jest skaz, które można spotkać w drewnie naturalnym. Sklejka produkowana jest z drewna liściastego. Składa się z warstw forniru (cienkie płaty drewna uzyskiwane przez skrawanie) sklejonych ze sobą klejami na bazie żywic fenolowo-formaldehydowych. Wierzch sklejki zabezpieczony jest tzw. filmem fenolowym koloru czarnego o właściwościach przeciwwilgociowych i przeciwgrzybicznych. Sklejka cechuje się bardzo wysoką wytrzymałością oraz względnie dużą gęstością (0,70 g/cm³). Z tego powodu nadaje się doskonale do precyzyjnej obróbki np. frezarkami CNC.

Drążek do paraletek – wszystkie modele paraletek posiadają drążek bukowy o średnicy 40 mm. Drewno bukowe jest drewnem ciężkim i twardym. Jego gęstość wynosi około 0,75 g/cm³. Przekłada się to bezpośrednio na ponadnormatywną wytrzymałość tego elementu.

Paraletki - technologia produkcji

Podstawy paraletek z drewna świerkowego, wykonywane są w sposób ręczny, z wykorzystaniem pomocniczych urządzeń do obróbki drewna - pił tarczowych, otwornic oraz szlifierek. Jedna z podstaw, na której nanoszone jest logo Sensei, poddawana jest procesowi grawerunku laserowego.

Paraletki ze sklejki wytwarzane są na frezarkach CNC. Arkusz sklejki poddawany jest procesowi cięcią na podstawy o kształcie zgodnym z ustalonym projektem. Maszyna wykrawa automatycznie także ozdobne glify oraz logo. Użyty materiał pozwala na uzyskanie unikalnych kształtów podstawy z zachowaniem jej parametrów użytkowych, w tym wytrzymałości.

Drążki do paraletek wykonywane są z kantówek bukowych. Obrabiane są one w specjalnych tokarkach (obtaczarkach) stolarskich, a następnie przycinane do odpowiedniej długości.

Następnie podstawy oraz drążek składane są w jedną całość. Elementy wpasowane są na wcisk, a wiązanie zapewnia specjalistyczny klej do drewna. Ostatnim etapem produkcji jest montaż podstawek antypoślizgowych wykonanych z miękkej i wytrzymałej pianki kauczukowej o bardzo wysokim współczynniku tarcia. Zapewnia to najwyższy stopień przyczepności do podłoża, nawet na śliskich powierzchniach jak panele czy kafle.